889 2

Wynalezienie mikroskopu bez wątpienia przyczyniło się do wzrostu nauki. To nieduże urządzenie umożliwia obserwowanie małych obiektów, jakie są zazwyczaj niewidoczne gołym okiem oraz przyjrzenie się detalom drobnych obiektów, jakie są trudne do dostrzeżenia bez stosowania ze ograniczonego sprzętu. To odpowiednio dzięki naszym stronom optycznym, mikroskopy przydały się do wzroście badań nad mikroświatem a jego mocą.

 

W 1590 r. dwóch Holendrów Zachariasz Janssen natomiast jego ojciec Hans wykonali pierwsze konstrukcje mikroskopów optycznych. Przygotowane przez nich dania używały do oświetlania obserwowanych obiektów światło dzienne. Ze względu na zwiększenie zaledwie 10 razy, mikroskopy nie spotkały się z nałogiem w świecie nauki. Rewolucję zapoczątkował Antonie van Leeuwenhoek, który zajął się udoskonaleniem konstrukcji mikroskopu oraz rozwinął produkcję tych urządzeń w XVII wieku. To akurat dzięki działalności tego wynalazcy nad mikroskopami zawdzięczamy rozwój nauki, głównie mikrobiologii.

Z rozwojem lat mikroskopy znalazły szerokie zastosowanie. Dużą sławą cieszą się zwłaszcza mikroskopy laboratoryjne, które kojarzone są szczególnie w świetle przebywającym w polu jasnym. Stanowią doskonałe wyposażenie zarówno w laboratoriach naukowych, jak także w laboratoriach medycznych. Wiele projektów tych narzędzi pozwala klientowi na wykorzystaniu wielu technik obserwacji, co stanowi niezbędne podczas pracy badawczej. Ich optyka pozwoli na przeprowadzenie niezwykle dokładnych obserwacji. Najnowocześniejsze mikroskopy osiągną nie tylko na własną rozbudowę w perspektywie, jak więcej na podłączenie kamery. Wiodący producenci tych narzędzi gwarantują ich wieloletnią trwałość.