Bezplodnosc lodz

Chęć założenia rodziny często składa się nie wyłącznie z podjęciem decyzji o małżeństwie, ale także z chęcią mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przypadkach z nowych przyczyn prezentuje się to niezwykłe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Widać toż żyć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, okazuje się, że specjaliści nie są w stanie wskazać przyczyny niepłodności natomiast tymże tymże zastosować odpowiednich form jej przyjmowania. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się zwłaszcza na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które wykonywa się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z ostatniego typu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Metoda ta prowadzi jeszcze wiele kontrowersji, jednak dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest miłym wyjściem.

Warto jeszcze wspomnieć, że określając się na taką formę należy ustalić lub będziemy brać z nasienia swojego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę ważną możliwość. Pierwsza wizyta u specjalisty związana jest ze prawdziwą ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie dokonywało się wcześniej, należy także przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także zleca jej szereg innych badań. Natomiast klient pragnie zawierać zbadane nasienie, poza tym znajduje skierowanie do różnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często oddają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie kończy się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny krok to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu dochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika podejmuje się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.