Bezplodnosc mezczyzny

Niepłodność u mężczyzn dana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) albo ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na ostatnie są m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w końcu przebytej infekcji czy urazu. Powoduje to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na prace rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na wartość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w efekty i warzywa i dawanie do systemu witaminy A także C. Jeśli niepłodność jest efektem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów likwiduje się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może stanowić również podłoże genetyczne. Warto uzyskać więc pod opiekę zwłaszcza w wypadku, gdy u kobiety trafiło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Również istnieje wówczas kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne żyć także przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców zapewne być bardzo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które wykonywać może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać i o Systemie Kallmana. Jest to zaburzenie genetyczne, które wyróżnia się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem występują dużo niskie jądra, prącie i niski poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z rozmiarem jąder powyżej 2,5cm.