Centralny odkurzacz instalacja cena

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W tradycyjnych odkurzaczach filtry nie są w kształcie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które wydobywają się w mieszkaniu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania jest dodatkowo bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest natomiast znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w twarze rurek i przewodów, jakie zostaną ukryte w granicach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania tworzy się z kilku elementów. Pierwszym i najważniejszym z nich stanowi jednostka centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które powodują do gniazd ssących włożonych w granicach. Końcówkę elastycznego węża nasuwa się do najszybszego mieszkania także dzięki temu silna łatwo podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna że być modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest postawiona w miejscach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej kładzie się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która tworzy podciśnienie. Elementem składowym istnieje również separator zanieczyszczeń i zasobnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na większe i delikatniejsze. Im grubszy tym powietrze będzie dobro przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w biurowcu w centralnych pomieszczeniach. W domkach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.