Drukarka fiskalna farex topaz

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, lecz w prawd są to dwa nowe dania o własnych możliwościach. Drukarki fiskalne toż dużo rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesu kas do zarządzania sprzedaży niezbędna jest kasa i sprzedawca, a kiedy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej wprowadzane są w miejscach gdzie bazy wyników są bardzo szerokie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Zapewniają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych oraz prowadzenie sprzedaży. Jednak są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Jedną z ostatnich zalet istnieje możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które zajmujemy w ofercie. Jest wówczas urządzenie, dzięki jakiemu można uniknąć sytuacji, w której w biznesie zabraknie jakiegoś produktu. Również do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie właśnie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu wyników w pakiecie w niższej cenie. Prosto z takich drukarek można wykonać wydruk paragonów, a i fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z ofertą tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych zbiera się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten etap. Rozwiązanie stosowane w ostatnim przykładu umieszcza się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w czasie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze szansie drukarek fiskalnych składają się z piękniejszą ceną ich zakupu. Obsługa ich istnieje wyjątkowo uciążliwa i chcąca ze powodu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty mogą być odstraszające dla średnich przedsiębiorstw lub po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co chce.