Frezowanie cnc na zamowienie

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu i wymiaru, a ponadto chropowatości innego sposobu materiałom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną spośród najbardziej atrakcyjnych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które stanowi stawiane w moc przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To teraz do tej części możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, iż podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Jednak w współzależności z urządzenia, na którym pracujemy, pewno się zdarzyć, iż urządzenie może jeszcze wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej napotyka się, iż to teraz ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na którym odbywamy wspomnianą operację określane jest frezarką. Już na targu jest wiele sposobów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a też frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe oraz poziome, a jeszcze frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a jeszcze nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Przyjmując się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Jest owo niezwykle istotne, bo w zależności od struktury swego produkty powinniśmy dobrać dobre parametry jego obróbki.