Garderoba gwiazd

Nadchodzi oczekiwana od tradycyjna wiosna. To nie tylko okazja na zrzucenie paru zbędnych kilogramów, ale zarówno na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale oraz wzięcia ze zdrowia, które oferują nam sałatki.

Witaminy Sałatki są prawdziwą bombę witaminową. Dostarczają nam one ludziach elementów potrzebnych do zdrowego działania układu. Polacy wciąż ale mają żyłka do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Stąd tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca i nadciśnienie stanowią wciąż jedną z głównych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja artykułów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wyżej wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o dużo bardziej lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej istnieją w kontekście pokarmowym, dzięki czemu po ich użytkowaniu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie sprawiają one kłopotów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest wówczas większa i estetyczniejsza dla polskiego planu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek nic nie jest trudne, szczególnie, jeżeli dysponujemy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że zrobimy je zadziwiająco szybko. Wystarczy tylko wybrać warzywa, z których planujemy osiągnąć sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić wyciągiem z cytryny. W ciągu paru minut jesteśmy wartościowy i kaloryczny posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą słoneczne i upalne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najlepszym sposobem, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę, jest wrażenie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że zna być ona o moc lepsza z tradycyjnych polskich problemów i schabowych. Co więcej, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie powinien być szefem kuchni. Wystarczy energia i myśl. To zaledwie z nas zależy, z jakich składników stworzymy naszą ważną i młodą sałatkę.