Gdzie kupowac mieso

Wraz ze zmianą stylu życia, wszechogarniającym nas pośpiechem, niejednokrotnie bywa tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby robimy w okolicznych sklepach czy dyskontach, a po większe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie jeździmy do dużych sklepów, w których możemy kupić dosłownie wszystko. Począwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche czy w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki higieniczne i czystości, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu również możemy „świeże” warzywa, owoce i mięso. Ale czy aby na pewno świeże? Tej pewności nigdy mieć nie będziemy kupując mięso w hipermarkecie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, przekonując do zakupu. A jeżeli market doda do tego niezwykle atrakcyjną cenę mięso znika z półek i tylko nieliczni zastanowią się i … pójdą do hurtowni mięsa. Oczywiście można zdecydować się na taki zakup w markecie, przecież to prawdziwa okazja, piękna sztuka mięsa w atrakcyjnej cenie. Przychodzimy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i wdzięcznie nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem dostępnym w supermarketach czy dyskontach jest ogromna. Przede wszystkim dlatego, że żadna hurtownia mięsa nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez który może stracić dobrą reputację, klientów i dochód. Kolejna rzecz, hurtownia kupując mięso bierze go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. A jeżeli obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej zbyt ma zapewniony. I nawet wyższe niż w hipermarketach ceny nie są w stanie zniechęcić klientów do kupowania mięsa w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, które z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Biorąc pod uwagę powyższe niekwestionowanym wydaje się zwycięstwo hurtowni mięsa nad kupowaniem go w dużych sieciach handlowych. Jakość, gwarancja świeżości i wartości odżywcze to kwestie, które wydają się nie mieć wartości wyrażonej w walucie.