Ginekolog inowroclaw nfz

Kolposkop stanowi ważne narzędzie w książce ginekologa, a przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego rodzaju, należy zwrócić opinię na etap czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż za niska cena kolposkopu może świadczyć niską jakość wykonania, co wyraża się pejoratywnie na sytuacji obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna stanowić newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to obecnie parametry układu optycznego dysponują najwyższe znaczenie. Warto zainteresować się miejscem produkcji soczewek z określonego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka trybów przybliżania, a podobnie jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest dodatkowo szczególnie prestiżowym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, jednak także wyraźny trend w wszystkiej dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to następne ważne cech dobrego sprzętu.

Jeśli chodzi o lampę kolposkopu, to klasyczne żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest duża dużo światła tudzież możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i wybiera niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest jednak ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być podawane jednorącz.