In vitro leczy bezplodnosc

Coraz dobrze par boryka się z faktami związanymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod walki z niepłodnością, jednak etapami nie służą one niezbędnych efektów. Najskuteczniejszą spośród nich jest pokrycie invitro, które liczy na pokryciu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym tak polega ten proces?
Przed przystąpieniem do środka kobieta powinna przejść kurację hormonalną polegającą na zażywaniu odpowiednich środków, które biorą zbyt zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w toku jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki zalecane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Następnym etapem jest pobranie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i bierze spośród nich gamety. Na ostatnim stanie mężczyzna powinien oddać nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Następnym etapem jest danie komórki w inkubatorze, a po około 20 godzinach specjaliści są w mieszkanie ocenić skuteczność zapłodnienia. Kolejnym stopniem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do pomieszczenia macicy. Zazwyczaj transferowi nasuwa się dwa zarodki. Ten moment nie jest groźny dla pani, dlatego całość zabiegu przesuwa się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni reklamuje się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki sugeruje się mrożeniu w znacznie małej temperaturze. Kobieta po zakończonym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium oraz nowych kąpieli. Niewskazany jest więcej duży wysiłek fizyczny, zwłaszcza połączony z podnoszeniem ciężkich prace. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także stosowanie leków, będących zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro staje się coraz dużo częstym sposobem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda kojarzona stanowi w wielu klinikach w Polsce, jednak kobiety planujące wziąć z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która wykorzystuje najlepszych specjalistów.