Jak brak seksu wplywa na zdrowie fizyczne

Teoretycznie nikt z nas z własnej woli nie rezygnuje ze stosunków seksualnych. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej. Wbrew pozorom nawet w dzisiejszych czasach mnóstwo osób rezygnuje z seksu, by żyć w zgodzie z religią i swoimi postanowieniami. Wynika to z ich własnej woli, dlatego nie należy tego negować. Sprawa wygląda jednak nieco inaczej, jeśli jakaś osoba rezygnuje ze stosunków, mimo tego, że już wcześniej z nich korzystała. To może bowiem niekorzystnie wpłynąć na jej zdrowie fizyczne.

Jeśli chodzi o kobiety, panie, które powracają do swojego życia seksualnego, często zaczynają borykać się z różnymi problemami, które dotyczą ich układu płciowego. Nierzadko zmagają się m.in. z zapaleniem pochwy oraz infekcjami dróg płciowych. Co więcej, to u nich może pojawiać się np. ból podczas stosunków. Zwykle wynika on ze złego nawilżenia pochwy. Czasem wystarczy więc wspomóc się lubrykantami lub dłuższą grą wstępną. Jeśli jednak problemy nie przeminą, należy zastanowić się, czy nie są one związane przypadkiem z psychiką. Takie kobiety często boją się powrócić do życia erotycznego, dlatego trudniej im się zrelaksować podczas samego stosunku. Na szczęście w wyjściu z takich sytuacji pomaga seksuolog Kraków. To do niego warto się wybrać, aby dokładniej omówić i zdiagnozować swój problem.

Oczywiście problemy zdrowotne związane z brakiem seksu przytrafiają się nie tylko kobietom, ale także i mężczyznom. Panowie najczęściej skarżą się tutaj na brak erekcji. Jeśli bowiem wcześniej wstrzymywali się nawet od masturbacji, mogą mieć spore problemy ze wzwodem. W tym przypadku także może pomóc dłuższa gra wstępna. Dzięki niej mężczyzna może się rozluźnić i przygotować do nowych doznać. Gdy taka gra wstępna nie pomaga, należy zapoznać się dokładniej z przyczyną danego problemu. Każdy kłopot musiał się od czegoś zacząć. To w jego analizie pomaga seksuolog, który następnie doradza mężczyznom stosowanie specjalnych lekarstw lub po prostu próbuje zmienić ich ogólne nastawienie do seksu.