Kadysz za nienarodzone dziecko imre kertesz

Dla dużej liczby ludzi, szczególnie dla osób młodych, zarządzanie kursami jest najcięższym wyzwaniem z którym przyszło im się zmierzyć. To raczej wysokie – dostajemy naszą ważną w życiu wypłatę, która nakazuje nam się astronomicznie wysoka. Ale po kliku (czasem nawet po jakimś) wypadzie do sklepu objawia się, że tak tak do kraju miesiąca stało nam tak dużo gotówki, że w zasadzie po zapłaceniu rachunków nie będziemy w stanie teraz na nic sobie pozwolić. Żyć chyba podany przeze mnie przykład odda się bardzo przesadzony, ale przyjmę się do czegoś – ja po swojej pierwszej diecie byłam teraz w takiej rzeczy. I szybko zapoznała się na czym liczy efektywne zarządzania kosztami. Które są moje rady?

Spisuj priorytety. Wtedy nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Istotne jest zakupienie ciepłego swetra na zimę, ale ważniejsze jest opłacenie rachunku za palenie w byciu. Istotne jest rozwiązanie wieczorem z kolegami na kolację, ale ważniejsze jest, aby następnego ranka istniałoby w lodówce śniadanie. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, a robią one do ostatniego, aby zrozumieć, jakie są priorytety w zarządzaniu swoim przychodem. Dobrym zwyczajem jest wpisywanie na kartce, na co w możliwościom miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy wymagali wydać na życie i transport oraz ustalenie pewnej ilości, którą zależymy odłożyć na czarną godzinę. Posiadaj oszczędności. Oczywiście jak tworzyła we wcześniejszym punkcie, szczególnie istotnej jest bycie takiego dodatkowego kapitału. Na startu nie wymagają to stanowić astronomiczne kwoty, tylko z doświadczenia wiem, że absolutnie zwykle w czasie, w którym wykonają mi się dodatkowe oszczędności i po miesiącu z cenami i zbytkami wyszłam na zero, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która wykona, iż będę musiała dodatkowej gotówki. A wtedy tworzy się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, iż już nigdy więcej nie doprowadzę do ostatniego, aby odnaleźć się bez pieniędzy.

Co natomiast, jeśli mamy większym pieniądzem, jednakże nie wiemy, kiedy go zainwestować? W takim wypadku niezbędne jest uważanie giełdy, przeglądanie ofert pozycji w bankach, lub zaufany marketingowiec, który podpowie nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.