Kasa fiskalna bingo

erp produkcja

Kasa fiskalna novitus jest niezbędna osobom, które zakładają inną działalność gospodarczą, zaś ich wpływy przekroczyły wartości wyznaczone przez Ministerstwo Finansów.

W ciągu dnia do wszelkiego zakupionego przez klienta produktu należy wystawić paragon, który potem dla typa jest podstawą reklamacji, a dla osoby, która prowadzi działalność finansową stanowi zasadą do wyliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Aby to stworzyć niezbędne jest wydrukowanie codziennie – raportów fiskalnych dobowych a co miesiąc – raportów fiskalnych miesięcznych. Raport fiskalny (czyli toż dobowy czy miesięczny) to list, który dawany jest poprzez kasę fiskalną, który obejmuje takie możliwości jak kierunek i wielkości podatku w konkretnym momencie czasu (dzień lub cały miesiąc), mający wyszczególnione stawki podatkowe i sprzedaże usunięte z podatku. Celem takiego raportu jest wykazanie dobowego lub miesięcznego dochodu brutto, z wymienieniem różnych stawek opodatkowania VAT.

Kiedy drukować raporty z kasy fiskalnej?

Jak stało wyżej wspomniane są dwa rodzaje raportów fiskalnych: dobowy i miesięczny. Jak same nazwy wskazują raporty z kasy fiskalnej odbija się codziennie i raz w miesiącu, na jego tył.

Dobowy raport fiskalny drukuje się na rozwiązanie sprzedaży w określonym dniu, do jego celu, więc do godziny 24:00. Istnieje też możliwość wydrukowania go później, jednak przed pierwszą transakcją w dniu kolejnym. Powinien się jednak mieć spośród tym, że wydruk po godzinie 24:00 będzie stanowił teraz inną datę. Fiskalny raport dobowy ukaże nam łączną kwotę, na którą zostały sprzedane artykuły tego krótkiego dnia.

Urząd Skarbowy musi także miesięcznych raportów fiskalnych. Raporty fiskalne miesięczne trzeba pracować na skutek maja do północy, przed pierwszą sprzedażą w pozostałym dniu, który rozpoczyna nowy miesiąc. Raport miesięczny to tekst, drukowany na kasie, który zamyka w sobie wszystkie wydrukowane wcześniej raporty dobowe. Taki raport pokazuje nam zestawienie sukcesów w jasnym miesiącu. Raport miesięczny zakłada się tylko raz w maju.

Jeśli raport dobowy lub miesięczny odbędzie się po północy, jednak przed pierwszą sprzedażą także na raporcie będzie widniała inna chwila nie ma czym się denerwować, bo nie ma potrzebie składania rozwiązań w ostatniej historii.