Kasa fiskalna co ile przeglad

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem szczególnie istotnym oraz dla menedżerowi i dla klienta. Ci doskonali są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci dodatkowi powinni za jakimś razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, większość z nas na paragony nie zwraca większej uwagi, co w wielu wypadkach może wynosić poważne konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas finansowych a w których okolicznościach potrafią się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców sprawa jest względnie prosta. Kopie paragonów powinni oni ukrywać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co przecież taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w wielu sukcesach że tworzyć wyjątkowe znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i wiemy, w który system odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy dużo zyskać. Działa to przede wszystkim tych pozycji, w których zamierzamy zareklamować kupiony produkt lub oddać go i wziąć nasze pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O których czasach musimy dbać w chwili, gdy paragon ma nam wspierać w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy związane z nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo służy nam aż 24 miesiące na wykrycie decyzji a na zgłoszenie reklamacji. Właśnie w chwili, jak nie będziemy mieć paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im ogromniejsza zaletę reklamowanego towaru, tym mocniejsza strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy a o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Pamiętajmy i o tym, by dokumenty takie kryć w minimalny sposób. Możemy zrobić koperty, w jakich będziemy przechowywać paragony w kolejności chronologicznej, możemy określić na ostatni kierunek specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przygotowane przez nas umowy był przechowywany tak długo, jak długo że bronić się podstawą do złożenia reklamacji.