Kasa fiskalna datecs

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w dowolnym sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie zakładana jest sprzedaż detaliczna. A od początku. Co toż istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi to nic dziwnego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy stwierdzić ruch i kwotę podatku handlowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, oraz dane o zakupach rejestrowane są w obcej zabezpieczonej pamięci.

Dziś w Polsce kasy są wyposażone w myśl fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które oznaczone są unikalnym numerem, w jakiej na rozwiązanie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego kładzie się łączna kwota podatku i należności brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na konstrukcję kasy rejestrujące wyróżnia się na naturalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są używane w walutach dzielą się również na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od artykułów i pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w niniejszej kwocie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna posiada kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w obecnej kwocie organizowane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który jeszcze steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma