Kasy fiskalne od 1 stycznia 2015

Urządzenia fiskalne mają za zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kasie fiskalnej. Polega obecne na włożeniu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze powodów podatkowych wiedz o obrotach. W świadomości modułu fiskalnego kryją się więc kopie wszystkich wykonanych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

 

Wydruk niefiskalny z kasy
Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, które są związane z zachowaniem sprzedaży detalicznej. Bardzo zaawansowane technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który daje wgląd w różne obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza zamkniętych w raportach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie skuteczności sprzedaży. Dodatkowo zezwala na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto więc stosować tą sytuację kontroli.

Co potrafią nowe urządzenia?
Najnowsze urządzenia fiskalne, jakie są bardziej zaawansowane mogą spowodować będące raporty:

 

rozliczenia kasjerów, stawiając się z niewielu raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w kieszeni; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży produktów, statystyka sprzedaży towarów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, jakie zostały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o zabiegach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty powiązane z stronami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, także mnóstwo nowych raportów.

Drinkom z obowiązujących fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, jaki potrzebuje być wytwarzany każdego dnia po wykonaniu sprzedaży a jaki stanowi informacje, jakie są podstawą do rozliczenia podatków z Urzędem Skarbowym. W czasie wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy jest zapisany obrót z wszystkiego dnia ewidencjonowania sprzedaży, i tak – z czasu, który upłynął z tego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.