Kasy fiskalne to powinnosc kazdego wlasciciela firmy

programy do wystawiania faktur

Nadeszły czasy w których urządzenia fiskalne są obowiązkowe przez normę prawną. Są to maszyny elektroniczne, służące do rejestracji dochodu oraz sumy podatku należnego ze sprzedaży niehurtowej. Za ich deficyt przedsiębiorca może zostać ukarany pokaźną karą pienieżną, która wyraźnie przerasta jego wynagrodzenie. Nikt nie chce więc ryzykować inspekcji i kary grzywnej.
Niejednokrotnie zdarza się, że firma prowadzone jest na niewielkiej powierzchni. Właściciel spinięża swoje towary w internecie, a w sklepie głownie je składuje więc jedyna wolna powierzchnia to ta, gdzie znajduje się biurko. Kasy fiskalne są jednak wtedy tak samo potrzebne jak w przypadku sklepu zajmującego ogromną powierzchnię handlową.
Nie inaczej jest w przypadku osób, które działają w terenie. Ciężko wyobrazić sobie, że właściciel przenosi się z wielką kasą fiskalną i całym zapleczem potrzebnym do jej pełnego użycia. Pojawiły się jednak na rynku, kasy fiskalne mobilne. Posiadają one niewielkie wymiary, wytrzymałe baterie i prostą obsługę. Kształtem przypominają terminale do płacenia kartą płatniczą. Czyni to z nich idealne rozwiązanie do pracy mobilnej, a więc np. wtedy kiedy musimy bezpośrednio udać się do kontrahenta.
Urządzenia fiskalne są dodatkowo ważne dla samych odbiorców, a nie tylko dla pracodawców. Dzięki paragonowi, który jest drukowany, klient ma prawo dokonania reklamacji zakupionego usługi. W końcu to paragon stanowi jedyny dowód naszego nabycia towaru. Jest także potwierdzeniem, że właściciel firmy prowadzi formalną działalność i płaci vat od rozpowrzechnianych artykułów i usług. Jeśli nadarzy nam się ewentualność, że urządzenia fiskalnego w butiku są wyłączone lub stoją nieużywane możemy zawiadomić to do urzędu, który rozpocznie odpowiednie kroki prawne wobec właściciela. Grozi mu wtedy pokaźne wysoka kara finansowa, a coraz częściej nawet sprawa w sądzie.
Urządzenia fiskalne pomagają również pracodawcom kontrolować finanse w firmie. Pod koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem raport dobowy, a pod koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe zestawienie, które pokaże nam ile dokładnie wynosi nasz dochód. Dzięki temu możemy łatwo skontrolować, czy któryś z personelu nie przywłaszcza sobie naszych pieniędzy albo po prostu czy nasz interes jest rentowny.

Sprawdź najlepsze kasy fiskalne