Maski przeciwpylowe dla alergikow

Pyły a wyjątkowe części przesuwające się w powietrzu potrafią istnieć znacznie przykre dla swego zdrowia. Co prawda organizm człowieka jest dokładnie wyposażony w bariery utrudniające wnikanie zbyt wielu zanieczyszczeń do płuc, czyli systemy filtrujące powietrze, zanim weźmie się ono do naszego wnętrza.

Niestety, te zabezpieczenia choć skuteczne, czasem ukazują się niewystarczające – zwłaszcza dla wyjątkowo małych cząsteczek pyłów, które z łatwością przechodzą przez filtr powietrza w jamie nosowej, przedostają się do płuc a tam czynią spustoszenia, wywołując natychmiastowa reakcję alergiczną, bądź składając się dodatkowo w wyniku powodując powstawanie groźnych, często dużych i nieuleczalnych chorób płuc.
Kaseta odpylająca toż dobre rozwiązanie do przemysłu. Wszędzie tam, gdzie przygotowuje się jakieś dobra, wytwarzanie zanieczyszczeń do powietrza płaci się być zwykłe – choć zupełnie nie świadczy to, że dobre dla kogoś. Z kolei tam, gdzie pracują maszyny i piece wyzwalające znaczne ilości zanieczyszczeń, są te ludzie odpowiedzialni za ich rolę, i bezpośrednio zmuszeni wdychać wyziewy tych instytucji. Na wesele wynaleziono kasety odpylające, przeznaczone często do filtrowania w warsztat mechaniczny zanieczyszczeń, które są wykonywane przez piece hutnicze, czy innego sposobu maszyny przemysłowe.
W sprawie zanieczyszczeń powietrza w hutach i fabrykach tak byłoby rozwiązać uwagę ich pochodzenia. Jednak choć człowiek może wymyślać cuda w dowolnej dziedzinie, to niektóre procesy techniczne i wytwórcze są nie do zastąpienia, a nawet jeżeli da się je zmienić, wtedy nie tak zyskownie. W wypadku przemysłu wydajność maszyny to przyczyna, więc nie zawsze daje się wymienić maszynę wydają, lecz nieekologiczną na ekologiczna, lecz mniej wydajną. Dużo prostszym rozwiązaniem pozwalającym wdrożyć do fabryki czy huty działania proekologiczne jest położenie systemów filtrujących na bieżąco powietrze z części występujących w toku pracy czy spalania. Cartridge dust collector, czyli kasety odpylające są obecnie bardzo powszechnie i łatwo wykorzystywanym rozwiązaniem, szczególnie w przedsiębiorstwach przemysłowych pracujących przy tworzywach sztucznych, także w hutnictwie, które również wytwarza mnóstwo zanieczyszczeń. A zanieczyszczenia w żadnej budowie nie są dobre dla organizmu człowieka tam pracującego.