Napoje zimne i gorace test

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź i kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można znaleźć wiele wzorów na dobre napoje tego sposobu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze o nauczyć się wydawać je temuż. Stanowi ostatnie nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale także większe. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wpadną z wizytą w jakiś upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to moment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najpopularniejszych produktów na placu. Otrzymany napój jest przyjemny, piękny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można używać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i proste na dowolnym stoisku. Ciekawym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta szczególna kompozycja będzie pozytywnym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne wyniki to dodatkowo nie wszystko. Trzeba być prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z czystej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest wiele takich wyników i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale spełni swoje życzenia i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie ale do deserów owocowych, ale te na przykład do tworzenia mrożonej kawy.