Odpylacz grawitacyjny

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/Program Sage Symfonia | Systemy ERP | POLKAS

Odpylacz wykonany razem z regułą atex (atex dust collector) trwa w formie filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, dany jest dla zwykłych i rozległych instalacji odpylających z propozycją rozbudowy w perspektywy.

Cięższe frakcje surowca separowane są głównie w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany temat jest przenoszony poprzez przenośnik łańcuchowy w ścianę zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania materiału na zewnątrz filtra.

Podczas standardowej pracy, zapylone powietrze jest kierowane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest typowane do odpylacza. Na wlocie do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, jakie są dostępne w okresie codziennej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy przebiega w sezonie wyłączenia wentylatora wyciągowego.

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, przylega do rozprężenia, co pozwala, że wielkie frakcje spadają na dno leja. Materiał zebrany w dole odpylacza jest wybierany poprzez przenośnik łańcuchowy do momentu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie tematu na zewnątrz odpylacza. Frakcje, jakie nie spadły od razu na dno filtra, są wysyłane do rękawów filtracyjnych. Po ukończeniu przez worki filtracyjne, czyste powietrze wpada do kanału wylotowego z odpylacza.

Na górze wszystkich elementów wydobywa się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który gwarantuje oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, razem z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega orientowaniu się wentylatora po zakończeniu, co daje maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia i minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest położony dla pracy przy 50 Hz co stanowi sprawiedliwe dla silnika 1,1kW. Ważna jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co umożliwiają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w sezonie jego pozycji (on-line) kiedy a po jego wyłączeniu (off-line).