Odpylacz workowy uzywany

Odpylacz wykonany razem z regułą atex (atex dust collector) tkwi w sytuacji filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, przeznaczony stanowi dla średnich oraz wspaniałych instalacji odpylających z możliwością rozbudowy w perspektyw.

Cięższe frakcje surowca separowane są zwłaszcza w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany towar jest oferowany poprzez przenośnik łańcuchowy w perspektywę zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania środka na zewnątrz filtra.

Podczas codziennej pracy, zapylone powietrze jest kierowane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest składane do odpylacza. Na przelocie do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, które są otwarte w okresie normalnej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy zachodzi w sezonie wyłączenia wentylatora wyciągowego.

kasy fiskalne wieliczkaKasy fiskalne Wieliczka - Artykuły - Baza wiedzy - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, przychodzi do rozprężenia, co prowadzi, że wielkie frakcje wychodzą na dno leja. Materiał zebrany w dole odpylacza jest dostarczany poprzez przenośnik łańcuchowy do tematu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie towaru na zewnątrz odpylacza. Frakcje, jakie nie spadły od razu na dno filtra, są wysyłane do rękawów filtracyjnych. Po przejściu przez worki filtracyjne, świeże powietrze dociera do kanału wylotowego z odpylacza.

Na górze wszystkich składników znajduje się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który ułatwia oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, razem z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega ruszaniu się wentylatora po zatrzymaniu, co prowadzi maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia i minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest położony dla pracy przy 50 Hz co stanowi idealne dla silnika 1,1kW. Ważna jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co zapewniają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w ciągu jego pracy (on-line) jak także po jego wyłączeniu (off-line).