Planuje ciaze jak sie przygotowac

W sezonie, kiedy staramy się z bliskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest trudnym polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i skończyły go, aby jak najszybciej powiadomić grupę oraz mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich istnienie jest bowiem niezwykle naturalne. Polega na znalezieniu hormony HCG (wykonywanego w sukcesu trafienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle niskie w obsłudze i zarazem bardzo wrażliwe, dlatego należy je łączyć zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak całych innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy skoro jego pozycje potrafią stanowić zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na sukces testu ciążowego nie lecz jego ważne zrobienie i odczekany czas z czasu ewentualnego zapłodnienia. Istotne są również choroby kobiety, stosowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do specjalisty, gdyż w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie tak nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Potrafi to znaczyć, że zaszło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ najprawdopodobniej stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie mocna stwierdzić ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie dobry ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym mieć istotniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy dbać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobodzie należy udać się do specjalistę i spełnić specjalne badania. A w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą zajść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.