Podajnik slimakowy pionowy

http://erp.polkas.pl/comarch-wms-profesjonalny-system-zarzadzania-magazynem/Comarch WMS - profesjonalny system zarządzania magazynem | Systemy ERP | POLKAS

Przenośniki ślimakowe mają zastosowanie przede każdym w gospodarstwie, To urządzenie dostarcza do podawania gotowej paszy z mieszalnika, przenoszenia własnej paszy ze śrutownika lub z gnojownika. Posiada też zastosowanie do rozładunku i załadunku ziarna.
Maksymalny kąt pracy przenośników ślimakowych to 45 stopni. Przenośnik ślimakowy nazywany istnieje też żmijką do zboża lub podajnikiem ślimakowym.
Przenośnik ślimakowy rzuca się do rozładunku przyczep rolniczych lub zasypywaniu silosów zbożowych. Pomaga również przy przewożeniu ziarna. Przenośniki są używane i do pierwszego czyszczenia zboża. Danie to działa zazwyczaj jako element drodze do produkcji pasz oraz dróg do magazynowania zboża. Przenośniki ślimakowe to urządzenia o długości od 4 do 12 mb, wydajności od 7 do 60 T/h, średnicy rur od fi 110 do fi 250, silniki o wielkości od 1,5 do 11 kW.
Przenośniki ślimakowe są niezwykle łatwymi konstrukcyjnie maszynami rolniczymi. Przy ich codziennej eksploatacji bardzo szczegółowe jest szukanie stanu łożysk oraz pasków klinowych. Te fragmenty są najbardziej awaryjne w urządzeniu. Gra tym, należy dbać o kąt pracy przenośnika ślimakowego. Wymaga on liczyć maksymalnie 45 stopni.
Wyjątkiem od tej reguły są przenośniki pionowe. Istnieją ostatnie narzędzia dedykowane do rzeczy przy ścianach budynków, silosów także nowych obiektów ekonomicznych i gospodarskich.
Przenośniki ślimakowe posiadają dużo zalet. Prezentują się dużą wydajnością, niewielkim zapotrzebowaniem na siłę, niską ceną i niskimi kosztami eksploatacji, łatwością manewrowania również możliwością zmiany kąta pracy przenośnika.
Istnieją także przenośniki dobrane do zmiany położenia. Dzięki tej wartości przenośnik można dawać w obcych częściach. Nie wyłącznie w gospodarstwie. Przenośniki umożliwiają również zmianę kąta nachylenia. Przenośnik ślimakowy można wzbogacić o kolejne elementy np. kosz zasypowy, innego sposobie rozdzielacze oraz segmenty przedłużające.