Pojemniki prozniowe

http://kasyfiskalne-krakow.pl/post/posnet-thermal.html

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania zaliczane są także do ich potrzeb, pozwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź też stosuje pojemniki próżniowe wykonane z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej zajmowane są specjalne pompki ręczne, które umożliwiają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i powierzają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia działania można wykorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Noszą one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego można je wiązać zarówno do zamykania butelek z winem, jak i do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino zapewne istnieć noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do własnego użytku potrafią stanowić ponad dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w współzależności od typu materiału a od miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, lecz również warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso potrafi istnieć zbierane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie obejmują one zbyt wysokiej przestrzeni.