Praca w terenie a wybor kasy fiskalnej

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest coraz powszechniejszy. Coraz mniej podatników prowadzących własną działalność jest z tego obowiązku zwolnionym. Więc, co mają zrobić lekarze, prawnicy i wszyscy ludzie, których praca polega na odwiedzaniu klientów w domu lub po prostu wiąże się z ciągłym przebywaniem w terenie?


Na szczęście jest parę rodzajów kas fiskalnych i nie każda jest duża i masywna. Istnieją tzw. kasy fiskalne mobilne. Są to kasy przenośne i rozwiązują problem pracy w terenie. Są lekkie, wiec przemieszczanie się z nimi z jednego miejsca w drugie nie sprawia problemu. Ich rozmiary są niewielkie, tak więc bez problemu mieszczą się w torbie podręcznej, teczce czy nawet mniejszym plecaku i nie zajmują przy tym dużo miejsca. Dzięki temu również świetnie się sprawdzają w miejscach o ograniczonej powierzchni użytkowej. Przykładem takich miejsc są stoiska bazarowe, targowiska czy parkingi.
Wiadomo, że praca w terenie często wiąże się z przebywaniem poza miejscem pracy przez wiele godzin. Dlatego też kasy fiskalne mobilne posiadają wytrzymałą baterię, która jest w stanie pracować przez wiele godzin, bez konieczności jej ładowania. Oczywiście wytrzymała bateria wiąże się z niewielkim zakresem ich funkcji. Jednak takie kasy są stworzone właśnie dla ludzi, którzy drukują paragony z często powtarzającą się treścią, a ich oferta towarów i usług nie jest zróżnicowana. Ich pamięć co prawda nie jest tak duża jak w przypadku innych rodzajów kas fiskalnych, mimo to jest w stanie pomieścić stosunkowo dużo informacji. Posiadają funkcję szybkiego drukowania paragonów, tak więc nie ma problemu z szybkim wystawieniem rachunku w momencie, kiedy jest to konieczne. Oprócz tego niewątpliwą zaletą takiej kasy jest fakt, że jest ona dużo tańsza niż inne rodzaje kas fiskalnych. Można więc na niej zaoszczędzić. Praca w terenie wiąże się również z nieprzewidywalnymi , utrudnionymi warunkami otoczenia. Przenośne kasy fiskalne również z tym radzą sobie bez zarzutów. Ponieważ są przystosowane do takich prac, są odporne zarówno na niskie i wysokie temperatury jak i na wilgoć.
Kasa fiskalna mobilna jest idealnym rozwiązaniem dla osób, których praca wiąże się z stałym przebywaniem w terenie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl