Proces wdrazania podstawy programowej ksztalcenia ogolnego

Podjęcie działalności z programem Comarch Optima nie jest zbyt skomplikowane. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna i nie wymaga zbyt dużego procesu wdrożenia. Dodatkowo dostępny jest podręcznik który w doskonały i konkretny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Produkowany istnieje w kształcie .pdf – można go ponadto znaleźć na części producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima jeszcze nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację zaczynamy od pobrania programu ze Dziedziny Klienta czy z naszego Partnera. Producent przygotował bardzo szlachetnego i lekkiego kreatora, który prosto towarzyszy nas przez proces instalacji. Podczas jego zrealizowania zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy nasz komputer spełnia wymagania stawianej wersji optimy. Jeżeli przejdziemy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica liczy na tym, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a klienta umożliwia wyboru docelowego katalogu.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-xl/

Dostosowanie zakresu instalacji
Kolejnym etapem jest okazję dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy dojazd do wielu modułów. Po tym zaczyna się już właściwa instalacja. Trzyma ona mało chwili i nie musi już z nas żadnej aktywności. W toku instalacji wyświetlane są dane o danych całego pakietu, jak jeszcze zgody z pozostałymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na cel jesteśmy nadzieję wzięcia z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która udziela nam dowolne mieszkanie “w chmurze” na chronienie swoich możliwości. Zainstalowanie tego dodatku pozwoli nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.