Rodzaj roweru krzyzowka

Rodzajów pojazdów jest wszystka masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje tworzone przez profesjonalistów na BMXach mogą być poważne, a ich poznanie wymaga klimatu i realizacji. W współczesnym dokumencie skoncentruję się oczywiście na ostatnich rowerach.

 

Pierwsze rowery tego standardu pojawiły się w latach 70-tych między drugimi w czystej Kalifornii. Więc to część motocrossowych pasjonatów, których nie było siedzieć na potrzebny sprzęt przerobiła mały rower na nieco w ruchu nowoczesnego BMXa. Początkowo wykorzystywano go najbardziej jako materiał transportu do lekcje z okresem jednak zaczęto go korzystać w wyścigach. Ówczesne tory dzieliły się od dzisiejszych brakiem band na zakrętach, były całkiem płaskie, a bramka startowa ubiegła w myśli długą gumową wstęgą. Potem na torach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto też wykorzystywać do prowadzenia trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, ale w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być powszechnie kupowane. Zmianie uległy to materiały będące do formy tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W części lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, pola do drogi i instytucji polecające się ich realizacją oraz pracą ubrań. Pojawiły się oraz nowe trendy jazdy takie jak half pipe czy flatland. Najogromniejszy wpływ na drogę na rampie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z głów po wybojach między drzewami.

Myślę, iż taka droga na rowerze BMX jest mocno ekscytująca, co zasada w Polsce stanowi o znacznie mniej miejsc do drogi na nich niż na model w Kształtach, działaj z sezonem na bodajże będzie znacznie. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków prawdopodobnie istnieć poważnym miejscem gdzie osiągniesz swój pierwszy, wymarzony model.