Samodzielna nauka jezyka obcego

Dziś, kiedy granice w Europie są otwarte, a wyjazd do Stanów Zjednoczonych nie musi pozostawać wyłącznie w sferze marzeń, znajomość języków obcych jest niezbędna. Dzieci już w przedszkolu mają lekcje angielskiego czy hiszpańskiego, a w szkole podstawowej angielski jest obowiązkowy kilka razy w tygodniu. Tym samym właściwie wszyscy nastolatkowie umieją porozumieć się w tym języku. Niestety nie każdy dorosły miał tyle szczęścia, by od najmłodszych lat uczyć się angielskiego.
Mnóstwo osób aktywnych zawodowo uważa, że znajomość angielskiego pomogłaby im w otrzymaniu awansu, czy po prostu byłaby przydatna podczas wakacyjnych wojaży. Jednakże nie zawsze czas pozwala na chodzenie na kurs językowy. Aby nauka miała sens należałoby uczęszczać na lekcje przynajmniej dwa razy w tygodniu, jednak godziny zajęć w szkołach językowych są raczej sztywne, a przecież człowiek pracujący w systemie zmianowym nie może sobie pozwolić na naukę w takim trybie. Czy w takim razie osoba pracująca musi pożegnać się z marzeniami o oglądaniu ulubionych filmów i seriali w oryginale? Oczywiście, że nie.
Dobrym pomysłem jest nauka angielskiego w domu. Jak się za to zabrać? Aby opanować zupełne podstawy warto rozważyć skorzystanie z usług korepetytora (ci często oferują dojazd do ucznia, a godziny spotkań można dostosować do swoich możliwości) lub poprosić o pomoc członka rodziny znającego przynajmniej podstawy języka. Po niedługim czasie można już poradzić sobie samemu. Naturalnie, aby nauczyć się się języka obcego, potrzebna jest ogromna determinacja i systematyczność. Warto wygospodarować godzinę w ciągu dnia przynajmniej trzy-cztery razy w tygodniu. Z czego się uczyć? W internecie pełno jest bezpłatnych materiałów, jednak niektórzy wolą naukę według konkretnych tematów – dla tych osób dobrym pomysłem jest zakup jakiegoś podręcznika i ewentualne rozszerzanie słownictwa poprzez korzystanie z dodatkowych źródeł.
Samodzielna nauka angielskiego jest dobrym pomysłem, zwłaszcza dla osób systematycznych. Taki system pozwala zaoszczędzić pieniądze (których nie wydajemy na kurs), a nauka może odbywać się w dowolnie wybranych godzinach – choćby w środku nocy.

https://berndson.pl/szkolenia-poznanSzkolenia Poznań | Szkolenia otwarte BERNDSON ♚ PREMIUM

Źródło:


Biuro Tłumaczeń Lingua Lab
Piastowska 8A, 30-211 Kraków
12 350 59 20
http://www.lingualab.pl