Skuteczna metoda leczenia nieplodnosci u mezczyzn

Istnieje coraz więcej zdiagnozowanych przypadków niepłodności u mężczyzn. Może to zależeć od nieodpowiedniego trybu życia lub od czynników od nas nie zależnych. Głównym powodem niepłodności jest zbyt mała liczba plemników występujących w nasieniu lub obniżona ich ruchliwość.

cdn optima download

Najważniejszym krokiem do leczenia niepłodności jest odpowiednie zdiagnozowanie jej przyczyny a następnie wdrożenie odpowiedniej metody. W związku z szybkim postępem medycyny i technologi, pojawia się coraz więcej możliwości skutecznego poradzenia sobie z niepłodnością i doczekania się upragnionego potomstwa.

Jedną z najnowocześniejszych i coraz bardziej popularnych metod leczenia niepłodności jest metoda TESE. Jej skuteczność sięga nawet 80 procent co sprawia, że jest bardzo skuteczna. Polega ona na pobraniu plemników bezpośrednio z jądra a następnie umieszczeniu ich w komórce jajowej kobiety. Zabieg przeznaczony jest głównie dla mężczyzn zmagających się z niepłodnością, u których stwierdzono tak zwaną azospermię, czyli całkowity brak plemników w wytwarzanym nasieniu.

Zabieg pobrania plemników metodą TESE odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, więc jest całkowicie bezbolesny. Dodatkowo jest nieinwazyjny i odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i jest wykonany na zasadzie biopsji, czyli pobraniu niewielkiej ilości tkanki. Jak po każdym zabiegu, mogą wystąpić dolegliwości bólowe, które jednak można skutecznie wyeliminować lekami przeciwbólowymi. W większości przypadków pacjent już następnego dnia może powrócić do wykonywania codziennych aktywności, co jest dużym ułatwieniem dla osób będących aktywnych zawodowo, bez konieczności brania zwolnienia na dłuższy czas.

Metoda ta dzięki swojej wysokiej skuteczności cieszy się coraz większą popularnością wśród mężczyzn zmagających się w problemem niepłodności. W związku z tym coraz więcej klinik zajmujących się tym problemem, wdraża ją do swoich metod leczenia. Z uwagi na to, że jest to metoda dość nowa, nie jest jeszcze refundowana, dlatego koszty zabiegu w całości ponosi pacjent.