Sprzedaz opon a obowiazek kasy fiskalnej

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest wszystek przedsiębiorca, który realizuje usługi czy dokonuje transakcji na pracę osób finansowych i rolników płacących się na podstawie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą dodatkowo korzystać z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinku z przepisów, który obowiązuje do celu 2016 roku, jest przepis traktujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w ostatnim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które rozpoczęły pracę w momencie trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia kampanie w danym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, które pragną płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie wykonują swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w trybie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę fiskalną w porządku 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten sam cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z propozycją spłacenia ich w nowy droga niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy rozliczali się na bazie faktur za wykonane usługi na rzecz osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili bardzo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż oczywiście wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników i tychże silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.