Strategia rozwoju firmy na przykladzie

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze okresy bycia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi więc dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w ciekawym kierunku oraz i w świetny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują znacznie mocno, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serca jest dodatkowe do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest toż bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu silne (całe 6 mm), iż będzie można je zaobserwować w badaniach USG. Niestety, zazwyczaj będzie ale za małe, by uznać jego właściwy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalnej aparatury, jaka jest w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny termin – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Stanowił zatem to znak dla toczącego się organizmu dziecka, że wciąż nie chwila na swobodne oddychanie, należy za to skupić się na odpowiednim rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w pełni rozwinięte właśnie w momencie porodu. Z tego punktu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie średnie w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.