System informatyczny transport

Wiele własnych spółek specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak oraz dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w zależności czy mamy do czynienia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i że z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii bawią się coraz wyższą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z faktem gastronomicznym jaki nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W znacznych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak również takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są wiele problemów gastronomicznych na placu całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Stanowi on właśnie skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i praca na podobnych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, czy jest to sama restauracja, albo też sieć restauracji.

Na obecnym stanie celowo nie podamy firmy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego klientowi. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na zintegrowanym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z działalności program może współpracować z terminalem dotykowym, a ponadto z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów lokalnej lub na pewnym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.