Szatkowana cebula

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy szatkowanie kapusty np. w planie zakiszenia wykonywało się przy pomocy noża. Następną wersję znacznie już ulepszoną stanowiła szatkownica ręczna. Już do poszatkowania większej liczbie kapusty używana jest szatkownica do kapusty elektryczna. Jest wówczas wyjątkowo powszechny przyrząd, którego główną czynnością jest szatkowanie kapusty, tylko po spełnieniu dodatkowego wyposażenia może spełniać nowe osoby np. bronić się krajalnicą, czy tarką.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_novitus_next/Kasa fiskalna Novitus Next - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Szatkownica do kapusty elektryczna że znaleźć zastosowanie także w interesach żywienia zbiorowego, restauracjach, jak też gospodarstwach domowych. Tymże dużo, że z wszystkim rokiem wzrasta świadomość narodowa dotycząca prawidłowego odżywiania. Jeszcze dobrze osób planuje się stosować dietę wegetariańską nie tylko z pobudek etycznych, ale również zdrowotnych. W dobie, kiedy jemy więcej warzyw oraz owoców potrzebna jest konieczna szatkownica. Zostało udowodnione naukowo, iż im świat bogatszy, tym zużywa się w nim kilka mięsa, i bardzo wielkich produktów, takich jak kapusta, oraz nowe warzywa i produkty. Skutki obecne są wielkie w w szereg witamin, jak witamina I, C, B. E. Jak jeszcze w błonnik, który pobudza przemianę materii, co sprawia na zmniejszenie masy ciała, a wtedy sprzyja odchudzaniu. Poza tym warzywa przylegają do tanio kalorycznych produktów żywnościowych, co świadczy, że nawet odchudzające się kobiety mogą dać sobie na przyjęcie warzywnego posiłku do syta. Szatkownica idzie w natychmiastowym tempie przygotować nawet wielkie dawek tego warzywa np. w wypadku planowanego kiszenia kapusty. Taka maszyna zapewnia krajankę z kapusty bardzo ładnie, jednolicie wyglądającą, co czyni dużą klasa produktu. Szatkownica do kapusty elektryczna zrobiona jest z metalowego korpusu, silnika, przekładni pasowej, która napędza wał. Na wale dana jest tarcza robocza, jaka jest zaopatrzona w pięć noży o spiralnej krawędzi cięcia. To wszystko zapewnia stały, optymalny kąt cięcia. Nad tarczą dany jest kosz zasypowy. A pod tarczą umieszczona jest rynna, po której gromadzi się poszatkowana kapusta. Poza tym szatkownica odznacza się wysoką trwałością, gdyż spowodowana stanowi w sum ze zwykli nierdzewnej. Jest poręczna w eksploatacji a na dodatek można ją przystosować do indywidualnych potrzeb poprzez liczne dostępne wyposażenie dodatkowe.