Terminal gastro bar

Nowoczesne technologie zagościły na określone w jakiejś dyscyplinie życia. Komputery są obecnie nieodłącznym urządzeniem w nieomal wszystkiej dziedzinie: w tytułach, archiwach, nawet w gastronomii. Czasy gdy kelner umieszczałem na stronie zamówienie dla kucharzy odeszły bezpowrotnie. Terminale pos z ekranem dotykowym w nowych czasach są zasadą w nieomal każdej restauracji.

 

Udogodnienia
Posiadanie posa jest bardzo dużym udogodnieniem, znacznie przyśpieszającym pracę w dziedzinie, w jakiej godzina jest niebywale poważny. Po przyjęciu z klienta zamówienia na danie, kelner dostarczając je do terminala ma gwarancję, że wybrane pozycje przekazane zostały obsłudze kuchni. Nie potrzebuje przedstawiać się na zaplecze w planu weryfikacji, wszystkie rady oraz sugestie przychodzi do terminala. Dzięki temu zarabia kilka minut, które może wykorzystać na obsługę kolejnych gości lokalu.

Tablety
Nowością na rodzimym rynku, na którą planuje się jeszcze bardzo restauratorów, są przenośne posy, w kwestie tabletów. Dzięki nim, już przy stoliku kelner wprowadza zamawiane potrawy, co powoduje uniknąć pomyłek i ograniczyć szansę nieporozumień do absolutnego minimum. Bowiem część kelnerów, nie urządzonych w przenośnego posa zapamiętuje zamówienie, nie zapisując go na kartce. W takiej formy, nawet przy najlepiej wyćwiczonej pamięci, może zdobyć do błędu.

Terminal gastronomiczny
W raz z biegiem technice oraz zwiększeniem popytu na nią, tego standardu usługi z roku na rok są tańsze. Obecnie, każdy inwestujący w nowo otwarty lokal, koszt montażu posa wpisuje w pierwszy budżet. Również jest w czym wybierać, bowiem na zbycie istnieje już kilka firm wyspecjalizowanych w obsłudze terminali gastronomicznych. Gdy restaurator zdecyduje się na wdrożenie owego organizmu do własnego lokalu, może umówić się na pogawędkę z ludźmi kilku firm. Po porównaniu ofert wybierze dla siebie najlepszą.
Świat chodzi na początek, warto iść z duchem czasu, bowiem inwestycja w nowinki technologiczne ciągle się zwraca.