Transakcje offline gdzie

terminale posTerminale POS - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Prawie wszystek z nas ma kartę płatniczą. Niektórzy zajmują je, bo sprawiają im one realne korzyści w mieszkaniu codziennym, drudzy ale dopiero z potrzebie przedstawiają się do banku po wyrobienie swojego “plastiku”, bo jest obecne dla nich najbezpieczniejszy sposób sięgania po pieniądze skupione na koncie.

 

Czerpanie z umów płatniczych w współczesnych etapach jest jeszcze bezpieczniejsze. Fraudy pieniężne sprowadzają się coraz rzadziej, a ewentualne zniknięcie pieniędzy z konta często związane jest z niewiedzą lub nieostrożnością samego posiadacza karty płatniczej. Wspominając o bezpieczeństwie kart należy wspomnieć o płatnościach zbliżeniowych. Ich pracowanie wymaga jedynie przyłożenia karty, a terminal pos sam weźmie z niej prawidłowe wiadomości oraz autoryzuje naszą płatność. Jednak płatności te zwłaszcza nie wymagają podania kodu PIN gdyby są na kwoty krótsze niż pięćdziesiąt złotych, co znacznie osób uznaje za dużą lukę w bezpieczeństwie. To wszak nie do kraju prawda. Owszem, zgubienie strony będzie oczywiście skutkowało zagrożeniem utraty pieniędzy z konta, jednak tylko do stawki z góry założonej przez bank-wydawcę karty, czy tegoż producenta. Najczęściej też kwoty wahają się w możliwościach 100-200zł, po jakiego otrzymaniu karta zmusza terminal pos do połączenia z bankiem celem dokonania autoryzacji.

Sprzeczne z zmian banki z jednego powodzie nie kupią na dokonywanie transakcji tzw. off-line za pomocą kart zbliżeniowych. Wszystkie transakcje są autoryzowane na mieszkaniu, co pozwala każdorazowo nawiązanie zintegrowania z bankiem i zobaczenie czy chorujemy na koncie odpowiednie środki. Jeśli zastrzeżemy w banku kartę jako skradzioną złodziej nie lecz nie wybierze spośród niej żadnych pieniędzy, ale terminal pos w handlu poinformuje sprzedawcę, że klient podaje się skradzioną kartą. Powoduje więc na krótkie ujęcie i obezwładnienie sprawcy i oddanie go w dłonie organów ścigania. Karty zbliżeniowe nie są to tak niebezpiecznie, jak niektóre gazety usiłują prezentować w bezpośrednich artykułach. Ponadto, jeszcze ogromniejsza grupa banków umożliwia klientom zablokowanie możliwości dokonywania płatności zbliżeniowych za usługą ich kart, jeśli dany bank liczy w kolekcji jedynie strony z funkcją płatności zbliżeniowych.