W programie symfonia finanse i ksiegowosc plan kont

Program Finanse i Księgowość został skonstruowany z wiedzą o automatyzacji rejestracji wszystkich zdarzeń gospodarczych, które powstają w biurach i firmach, które zobowiązuje uprawnienie do robienia ewidencji księgowej.
Poprzez stałe usprawnienia i przystosowania się do przepisów prawa stworzono system, który doskonale sprawdza się jako narzędzie do ewidencji i przetwarzania danych, a podobnie jako źródło sprawozdawcze.

Symfonia program łączy się z czterech rodzajów ewidencji: księgi rachunkowe, ewidencja VAT, rozrachunki oraz Ewidencja Danych Podatkowych.
Księgi rachunkowe dostarczają do robienia zapisów obrotów i sald poprzez określony przez klienta program planu kont. Program Symfonia automatycznie miesza się z wzorcami sprawozdań finansowych, kładąc się przy obecnym na danych instytucje, które zostały zawarte przy wykonywaniu znanej jednostki. Taki program można łatwo przystosować do samych potrzeb przedsiębiorstwa lub że żyć on w pełni zastąpiony innym rodzajem księgowym danej instytucje. Oprócz tego układ Symfonia użytkownikowi umożliwia stworzenia słownika, które w sensie pracy mogą służyć rolę konta analitycznego. Natomiast ewidencja zapisów księgowych realizowana jest za pomocą dokumentów, jakie są do owego punktu definiowane. Wszystko buduje się na materiałach wzorcowych. Program Symfonia ma także mechanizm definiowania kont, co znacznie ułatwia wprowadzanie wszelkich dokumentów sprzedaży i zakupu. Program prowadzi i automatycznie kontrolę poprawności, wprowadza dane kontrolowane jak też bilansuje strony z zapisami dokumentów. Zawarte w obecny technika dokumenty potrafią stanowić przyjmowane w scenach w perspektyw trwałej lub niezmienianej, którą decyduje ustawa o rachunkowości.
Ponadto program Symfonia Finanse i Księgowość dostarcza raporty, które włażą w porządek ksiąg rachunkowych. Raportami tymi są: automatyczny bilans i rachunek zysków, typowe raporty, zestawienie dokumentów według typu, marek kiedy również chronologii księgowania, dziennik księgowań (wymagany przez ustawę o rachunkowości), wskaźniki finansowe, definiowanie własnych raportów i zestawień, przesyłanie zebranych informacjach do Analizy Finansowej.