Walka z emisja systemy odpylania

Czyste, świeże powietrze to marzenie każdego mieszkańca większych i mniejszych miejscowości, jak również właściciela zakładów, emitujących różnego rodzaju zanieczyszczenia. Najnowsze dyrektywy unijne stawiają wygórowane wymogi, związane z emisją szkodliwych substancji. Warto potraktować je poważnie i już dziś pomyśleć o montażu skutecznego systemu odpylającego.

https://berndson.pl/szkolenia-warszawaSzkolenia Warszawa | Szkolenia otwarte BERNDSON ♚ PREMIUM


Dedusting poland, czyli systemy odpylające stają się wymogiem każdego przedsiębiorca w Polsce. Coraz bardziej kładzie się nacisk, aby zakłady były ekologiczny, nie szkodził środowisku oraz okolicznym mieszkańcom, a przede wszystkim – działał zgodnie z prawem. Instalacja tego typu systemów chroni nie tylko tereny okalające komin, tereny zielone, florę i faunę, wody, ale również pracowników.
Jakie substancje są najbardziej szkodliwe i wymagają specjalnego traktowania? To przede wszystkim, tlenek węgla, tlenki siarki i azotu oraz węglowodory. Ilość i udział danej substancji w całościowym składzie dymu, uchodzącego z silnika czy pieca zależy od kontroli zachodzących w nim procesów. Przykładowo – zapalony śmietnik jest jednym z największych źródeł bardzo niebezpiecznych dla zdrowia człowieka i zwierząt substancji. Niska temperatura spalania, brak odpowiednich osłon i oczywiście – filtrów sprawia, że wszystko co najgorsze wydobywa się z palących się śmieci.
Jak zbudowany jest system odpylania? Zależy to od rodzaju i potrzeb układów spalania. Na kominach polskich źródeł ciepła montuje się najczęściej systemy baterii cyklonów lub filtry workowe. Zarówno pierwsze, jak i drugie osiągają bardzo dobre efekty. Baterie cyklonowe, stosowane często jako część dwuelementowego systemu, wraz z odpylaczem przelotowym, osiągają skuteczność zdławienia pyłu nawet poniżej 300 mg/m3. Filtry workowe to nowszy wynalazek, nieco bardziej awaryjny, jednak wykazujący znacznie lepsze efekty. Coraz bardziej restrykcyjne wymogi Unii Europejskiej (m. in. w ramach dyrektywy IED) skłaniają do stosowania drugiego rodzaju filtrów. Ich montaż umożliwia obniżenie emisji pyłów nawet do 1 mg/m3.