Wychowanie dziecka 12 lata

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i budują się, znów wywracają i oczywiście w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Zaś wówczas nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak stworzyć, by swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają każdych rodziców. Kupujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki również własne urządzenia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to rozwiązania nie wyłącznie dla zdesperowanych. Projekt to wprawdzie nie lecz to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy rodzic. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często gromadzą się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto korzystać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były ciężkie, a jednocześnie wykonane z prawdziwych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko dokona w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej pomóc w każdym stopniu utrzymać ten moment prezencji.

Program do harmonogramów pracy

Jeśli fryzura jest skłonna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i energii - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze i wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od druga.