Zaburzenia osobowosci osobowosc narcystyczna

O zaburzeniach i wadach psychicznych komunikuje się w Polsce coraz częściej. Problemy połączone z psychiką przestają być wstydliwym tematem, ponieważ co roku boryka się z nimi więcej ludzi. Zgodnie z szacunkami WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia , do 2020 roku choroby psychiczne staną się samym z najtrudniejszych problemów zdrowotnych, które leżą w populacji europejskiej.

Czy boimy się problemów z psychiką? W rankingu chorób, które zawierają u ankietowanych największy lęk, choroby psychiczne odnalazłyśmy się na 4. miejscu, zaraz po nowotworach, chorobach serca i AIDS. Warto ale mieć, że choroby psychiczne można poznać dzięki odpowiedniemu leczeniu.

Według publikacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii wydanej w 2013 r. prawie 8 milionów Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z niższymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi. Przylegają do nich m.in. stany urojeniowe i omamy (najczęściej dzieli się je jak schizofrenia), depresje o wysokim natężeniu, choroba afektywna dwubiegunowa (czyli zaburzenia maniakalno-depresyjne), silne neurozy, a ponadto fobie. Wśród zaburzeń psychicznych wybierają się nawracające stany lękowe, nagłe ataki paniki, zaburzenia powiązane z dużym stresem,a nawet otępienie.

detektor gazów toksycznychRodzaje czujników - stacjonarne systemy detekcji gazu i płomienia | GRUPA WOLFF

Jak należy zgłosić się do psychiatry? Powodem do wizyty jest przede każdym poziom psychiczny, który sprawia szczególny niepokój dotkniętej nim osoby, jak i zaniepokojenie najbliższych. Swój doświadczony psychiatra w Krakowie zdiagnozuje nawet najbardziej zakamuflowany problem psychiczny chorego, co da na pewną terapię. Pamiętaj, że większe leczenie przynosi pozytywniejsze skutki.