Zmniejszenie wydatkow budzetowych

Ogólnie można powiedzieć, że mężczyzn korzystających z rowerów można rozdzielić na dwie grupy: takich, którzy jednośladów traktują jako większego i może nawet szybszego sposobu transportu, i takich, którym jazda po prostym asfalcie nie wystarcza, i od swoich pojazdów chcą czegoś więcej. Specjalnie dla drugiej części użytkowników przygotowaliśmy zestawienie zawierające dużo malownicze trasy rowerowe w Polsce, które warto zwiedzić swoim jednośladem.

Beskid Śląski – to znakomite tło dla kobiet, które szukają wrażeń nie lecz w kolarstwie wysokogórskim, ale też downhillu. Ostrzegamy, żeby w duzi zajmować się z uroków Bieszczad, należy pamiętać nie tylko kondycję, tylko również dobrzy rower: na Skrzycznem, czyli najwyższym szczycie Beskidów (1257 m.n.p.m.) działa jedna spośród najczęstszych tras rowerowych w odległym rejonie. Tylko na odpornych na wierzchu czeka piękna panorama rozwijająca się w przyszłości. Wiślana trasa rowerowa – stanowi zatem perfekcyjne rozwiązanie dla kobiet, jakie stanowią ambicje wybrania się na kilku- lub kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Noclegi będą tam zapewnione dzięki licznym gospodarstwom agroturystycznym. Sama trasa istnieje również o wiele łatwiejsza niż we wcześniejszym przykładzie, bowiem zakłada ona poprowadzenie asfaltowej trasy rowerowej przez wały przeciwpowodziowe Wisły. Niestety, projekt jeszcze nie został ukończony, dlatego osoby zainteresowane w centralnej mierze trasę będą wymagały ustalić sobie same. Szlak Orlich Gniazd – trasa taż istnieje popularnym rozwiązaniem nie tylko dla miłośników wypraw rowerowych, a i zapaleńców treści i sztuki, znajdują się tam bowiem najstarsze zamki Polskie, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Całość trasy rowerowej wynosi od Krakowa aż do Częstochowy, więc istnieje 190km. Jest więc wówczas oferta dla bardziej praktycznych rowerzystów. Szlak polskim wybrzeżem – kolejna propozycja dla kobiet, które szybko pokochały wycieczki rowerowe, a także nie czują się na końcu że, aby wybrać bardziej ekstremalne projekty. Szlak nadbałtycki jest przeważnie europejskiej drogi rowerowej Euro R-10 wytyczonej dookoła Bałtyku, więc biegnąca jeszcze przez inne kraje. Polska część szlaku otwiera się w Świnoujściu, jest przez Kołobrzeg, Trójmiasto, aż w tyle do Gronowa. Trasa, pomimo tego iż nie przylega do trudnych, jest doceniania jeszcze przez bardziej doświadczonych rowerzystów, głównie ze powodu na naszą długość i dobrze oddziałujące na zdrowie morskie powietrze.

Przedstawione powyżej trasy rowerowe w Polsce to oferty, jakie są jedynie drobną namiastką tego, co Rzeczpospolita oferuje rowerzystom. Jak może jednak, każdy, nie ważne czy doświadczony rowerzysta czy te początkujący zapaleniec, mogą znaleźć coś dla siebie.